АТ «КІБ». Фактчек: як коронокриза вплинула на банківську систему України і чому вона залишилася стабільною? // 26.06.2020

Пік весняної кризи, пов'язаний із коронавірусною інфекцією та карантинними заходами, вже минув. // 26.06.2020

Банки, попри зниження попиту та погіршення кредитних портфелів, змогли пережити цей складний час. Що вплинуло на стабільність системи та чого очікувати у майбутньому - читайте в цікавому обзорі від Національний банк України:
 
"Для початку, ми порівнюємо цю кризу з тими, які Україна проходила у минулому, і аналізуємо, чому цього разу банки змогли пройти пік кризи без помітних втрат.
 
За останні роки відбулося oздоровлення банківського сектору, банки сформували достатньо резервів за непрацюючими кредитами, оновили бізнес-моделі. Тому у кризу вони зайшли прибутковими, з достатнім капіталом, стабільним фондуванням та високою ліквідністю. Окремо варто зазначити, що напередодні двох попередніх криз кредитування пов’язаних осіб було звичним явищем, але сьогодні цю проблему вирішено, що зробило сектор стійкішим.
 
Чи потрібно бути готовими до негативних наслідків карантину?
 
Так. Зокрема, банкам потрібно бути готовими до погіршення якості кредитного портфеля.
 
Наприклад, у Звіті зазначається, що загалом якість працюючого корпоративного портфеля нині найкраща за останні десятиріччя. Проте криза матиме суттєвий вплив на кілька ключових секторів української економіки, зокрема, металургію та машинобудування. Банки мають відстежувати фінансовий стан позичальників та за потреби вдаватися до реструктуризації. Ми також наводимо перелік галузей, які найбільше постраждали від кризи і прогноз дефолтів у 22 галузях.
 
Велика увага приділяється і питанню споживчого кредитування. Попит на споживчі кредити впав, і 10% портфеля незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими. Відтак банки повинні вчасно визнати втрати та сформувати резерви під непрацюючі кредити.
 
Більшість банків не потребуватиме додаткового капіталу, бо вони вже мають накопичений запас міцності. Водночас експрес-стрес-тестування виявило 9 установ, які можуть порушити показники достатності основного капіталу. Але на банки, які перебувають в зоні ризику, сукупно припадає лише 5% активів банківського сектору.
 
То на що чекати далі?
 
Банки мають бути готові до зниження попиту на банківські послуги, погіршення якості кредитного портфелю та зниження процентних доходів.
 
А надалі знижуватимуться ставки за депозитами та кредитами, зростатиме частка довгострокового кредитування, а зростаюча конкуренція за позичальників переважно точитиметься у площині кращої якості послуг та стійкості банків".

Опубликовано на сайте: 26.06.2020

Автор: Простобанк Консалтинг

Источник: https://www.prostobank.ua/spravochniki/banki/id/180

Горячие предложения

Полікомбанк

Кредити для бізнесу

процентні ставки від 12% річних в гривні

швидке отримання

індивідуальний підхід до позичальників

Bookeeper

295 грн. в месяц

Онлайн бухгалтерия

для ФОП и малого бизнеса

первые 30 дней бесплатно!

Хотите получать уведомление на ваш email, когда мы опубликуем новые статьи?

также следить за обновлениями сайта можно в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Рейтинги услуг банков для бизнеса

Путеводители

Кредит предприятию и частному предпринимателю (СПД)

Кредиты для бизнеса и частных предпринимателей в Украине (ЧП, СПД): ставки, порядок предоставления

Лучшие банковские продукты — II квартал 2020

© 2006–2020

ООО «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адрес и телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com