ТАСКОМБАНК: Синергія для бізнесу: Як це працює? Переказ коштів на пошті // 24.09.2020

Центр журналістики при Київській школі економіки та група компаній Нова Пошта проводять серію подій “Синергія для бізнесу”, де на конкретних прикладах розповідають про win-win співпрацю між підприємцями. // 24.09.2020

Темою першої зустрічі були грошові перекази на пошті, а учасниками — Гліб Бурцев, директор з розвитку бізнесу ТОВ “Пост Фінанс” (платіжна система Nova Pay), що входить у групу “Нова Пошта”, та Валерій Даниленко, заступник голови правління АТ “ТАСКОМБАНК”, який входить у групу компаній «ТАС».

Навіщо сервісу експрес-доставки своя платіжна система?

Гліб Бурцев: Наша система дозволяє робити перекази від клієнта у одному відділенні Нової Пошти до клієнта у іншому відділенні карткою, мобільним додатком або готівкою та у будь-яких комбінаціях: наприклад, на вході готівка — на виході зарахування на картку або навпаки. Клієнти не хочуть платити наперед за товари поштою, бо є проблема довіри до продавця. Спочатку вони перевіряють товар, лише тоді роблять переказ. І якщо це платіж в мобильному додатку, то це економія часу. Навіть якщо ми економимо клієнту декілька хвилин. Йдеться ж про 8 млн клієнтів.

Як пандемія вплинула на ваш бізнес?

Гліб Бурцев: Весною під час найжорсткішого карантину Нова Пошта була ледь не єдиною компанією, яка зв’язувала клієнтів та магазини. Наш рекорд — це 1 мільйон 600 тисяч транзакцій у день. Система це навантаження витримала, вона може витримати й у п’ять разів більше навантаження, навіть якщо не додавати потужності.

Як переконати клієнта користуватися онлайн-оплатою?

Гліб Бурцев: Не треба нікого переконувати. Треба створити такі умови, щоб клієнту було зручно. Якщо комусь зручно платити готівкою — будь ласка. Карткою або онлайн — не питання. Тут справа не в тому, що треба когось переконати. Справа у загальному тренді на діджиталізацію, перевагах, навчанні та в зручності для клієнта. Рано чи пізно всі клієнти будуть в онлайні, і ми хочемо до цього бути готові, тому багато інвестуємо у розробку.

У чому полягає співпраця між NovaPay та ТАСКОМБАНКОМ?

Валерій Даниленко: ТАСКОМБАНК поставив собі за мету максимально розвивати електронну комерцію, ми почали робити разом із “Новою Поштою” таку послугу як “післяплата”, коли ви спочатку отримуєте товар, а лише після цього пересилаєте гроші у інтернет-магазин. Ми маємо банківську ліцензію та все, що пов’язано із банківськими картками, а хлопці з NovaPay створили інноваційну програму, зібрали всі наші можливості докупи та загорнули у зручний сервіс для клієнтів. І коли клієнт користується програмою, то він не відчуває, чи це було логістичне рішення, чи фінансове.

Наша частина — технології фінансів, завдання нашого партнера — правильна доставка сервісу до клієнта. Тому синергія спрацьовує.

Умовно, коли ви робите платіж, то насправді це дві чи навіть три транзакції, але для вас вони непомітні. І це є результатом нашої співпраці.

Гліб Бурцев: Наш сервіс безпечних платежів — приклад такої синергії бізнесів. Коли ви щось купуєте в інтернеті у незнайомої людини, то не варто одразу передавати їй гроші. Вона теж побоюється відправляти вам товар без оплати наперед. Ми виступаємо гарантами угоди, тримаємо гроші, допоки покупець не підтвердить, що товар отримав та не має претензій. Якщо ж товар не підійшов, ми гроші повертаємо. Більше того, зараз ми не беремо з продавців гроші за зворотню доставку.

Результат нашої співпраці — це обсяги, з якими ми працюємо. Цього року очікуємо на 250 мільйонів переказів, це біля 50% всіх банківських переказів в Україні. Середній чек “післяплати” близько 1000 гривень. Поки що 10% йде через онлайн, а все інше або картка в терміналі, або готівка. Але цей відсоток постійно зростає.

Які ще інновації готуєте? Чи можна буде платити криптовалютою, наприклад?

Валерій Даниленко: В Україні є великий ринок криптовалюти, але немає легального поля для її використання. Є великий ринок переказів з картки на картку фізособи (р2р), платежів, які носять “сірий” характер. Ми бачимо ці обсяги, але ми не можемо з цими переказами працювати. Тому для нас було б цікаво, щоб і криптовалюта була легальною, і з р2р-переказами, але немає відповідного законодавства. А якщо казати про інші інновації, то це й ApplePay, й GooglePay, це верифікація за допомогою відбитку пальця або обличчя — всі ці рішення ми готуємо і вони будуть. Ми маємо лише переконатися, що вони настільки ж надійні, як верифікація за допомогою sms, щоб уникнути шахрайства.

Гліб Бурцев: Як тільки у липні дозволили віддалену ідентифікацію Клієнта, ми почали розробку ідентифікації через “Дію”, та за допомогою ID-картки. Щоб ID-паспорт приклав до терміналу, і цього було б достатньо для переказу.

Щодо криптовалют, то я не думаю, що ми підемо в інші валюти, валют достатньо. А ось ще більш спростити процес оплати хочемо. Наступним кроком буде історія, коли ви забрали посилку з пошти, і гроші списалися з вашого рахунку. Не треба буде навіть ніяким обличчям платити. Клієнту достатньо буде сказати один раз, що він готовий так сплачувати, і система почне працювати. Цю інновацію ми запустимо вже восени. Ми за прості речі, які полегшують життя клієнтові.

Що б ви порадили іншим бізнесменам, які побоюються співпрацювати?

Гліб Бурцев: Об’єднуватися, але розуміти вашу мету. Бо мінус на мінус у бізнесі не дає плюс, тут інша математика. Обидва партнери мають йти до однієї мети. Найголовніше — розуміти, як ваша співпраця допоможе Клієнтові. Бо співпраця заради співпраці, коли ось давай щось запустимо, а там подивимося — не пройде. Клієнта треба слухати, працювати треба на Клієнта.

Валерій Даниленко: Колись всі намагалися зекономіти та приймали платежі лише готівкою, відправляли посилки кур’єром без терміналу, намагалися уникати комісії банку. І що? Коли прийшов коронавірус, усі ці речі із фізичною доставкою, вся ця економія на безготівці обійшлася таким підприємцям дуже дорого. Люди почали шукати товари в інтернеті, обирали безпечні технології оплати. Ті торговці, які бачили у банках конкурентів, програли. Ті, хто був налаштований на співпрацю, виграли.

Джерело: https://youtu.be/Hrg6PyKl0

Опубликовано на сайте: 24.09.2020

Автор: Простобанк Консалтинг

Источник: https://www.prostobank.ua/spravochniki/banki/id/266

Срочно нужны деньги?