Національний банк України презентував пам’ятну монету "Тетяна Яблонська" // 01.03.2017

Сьогодні, 1 березня 2017 року, Національний банк України презентував пам’ятну монету Тетяна Яблонська. // 01.03.2017

Презентація відбулася у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України в рамках відкриття художньо-документальної виставки: – "Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України)", приурочену 100-річчю віддня народження видатної української художниці.

Під час відкриття виставки заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська презентувала відвідувачам пам’ятну монету, випущену Національним банком України до 100-річчя від дня народження Тетяни Яблонської.

Ця монета продовжує серію "Видатні особистості України" та присвячена Тетяні Яблонській – народній художниці України, ім’я якої є своєрідним символом українського образотворчого мистецтва.

"Національний банк України нещодавно увів в обіг пам’ятну монету "Тетяна Яблонська", – сказала Вікторія Сузанська. – Створюючи своїпам’ятні монети, Національний банк намагається віддати своєрідну шану українцям, твори яких збагачують вітчизняну та світову культуру, тож ми присвятили цю монету прекрасній жінці, митцю та художниці – Тетяні Яблонській. Її ім’я по праву вважається своєрідним символом українського образотворчого мистецтва. Творчість цієї народній художниці України є яскравою сторінкою в історії нашого рідного мистецтва, а її картини вирізняються багатим і вишуканим колоритом".

Пам’ятну монету виготовлено з нейзильберу, тираж – 25 000 штук. Придбати її можна за ціною 35 грн. у регіональних відділах НБУ та у банках-дистриб'юторах.

Як розповіла Вікторія Сузанська, на аверсі монети розміщено стилізований фрагмент картини Тетяни Яблонської "Льон" (1975 року); на реверсі зображено портрет художниці з палітрою в руках та факсиміле художниці.

Директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова у свою чергу зауважила: "Приємно, що 2017 рік у мистецьких колах розпочався зі цілої низки заходів, присвячених сотій річниці від дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської. Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України долучається до ювілейних заходів і вперше представляє широкому загалу колекцію її графічних робіт, які вона власноруч передала до нашого архіву-музею у 1979 році. Знаково, що саме у перший день весни ми згадуємо цю талановиту художницю, непересічну особистість, чарівну жінку, якій доля подарувала непросте, але таке насичене і яскраве життя".

У відкритті виставки також взяли участь представники Державної архівної служби України, Національної спілки художників України, Національної академії мистецтв України, архівних та музейних установ тощо.

Виставка триватиме з 1 березня до 1 квітня 2017 року і всі бажаючі матимуть нагоду ознайомитися з творчістю Тетяни Яблонської та її колег, а також роздивитися пам’ятну монету "Тетяна Яблонська".

Опубликовано на сайте: 01.03.2017

Автор: Простобанк Консалтинг

Источник: http://www.prostobank.ua/spravochniki/banki/id/986

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Кредити на розвиток бізнесу

Кредити для бізнесу

Сума: до 1 млн. дол. або еквівалент у гривні

Термін: обігові кошти – до 2 років, інвестиційні цілі – до 5 років

Овердрафти: без обов’язкової застави з періодом безперервного користування коштами до 90 днів

ТЕКОМ Лизинг

В гривні, в доларах США, Євро

Лізинг вантажних автомобілів

Лізинг комерційних автомобілів

Лізинг автобусів

Лізинг техніки та спецтехніки

Лізинг с/г техніки

Лізинг комерційної нерухомості

Лізинг обладнання та ін.

м. Одеса, вул. Сабанеїв міст, 5/7

Bookeeper

295 грн. у місяць

Онлайн бухгалтерія

для ФОП і малого бізнесу

перші 30 днів безкоштовно!

Хотите получать уведомление на ваш email, когда мы опубликуем новые статьи?

также следить за обновлениями сайта можно в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Рейтинги услуг банков для бизнеса

Путеводители

Кредит предприятию и частному предпринимателю (СПД)

Кредиты для бизнеса и частных предпринимателей в Украине (ЧП, СПД): ставки, порядок предоставления

Лучшие банковские продукты — II квартал 2021